Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Naturalne świece zapachowe

Naturalne świece zapachowe

Dzięki coraz większej świadomości ludzi, dzięki trosce o środowisko i własne zdrowie, dzięki poszukiwaniu tego co naturalne, zapachowe świece stają się coraz bardziej popularne. To wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych świec parafinowych, które poza niską ceną nie posiadają większych zalet.

Dlaczego warto wybierać naturalne świece zapachowe ?

Korzystanie z naturalnych świec zapachowych niesie ze sobą wiele korzyści. Z pewnością docenią je osoby dbające o zdrowie swoje i najbliższych, ale także osoby, którym los naszej planety nie jest obojętny. Naturalne zapachowe świece wysokiej jakości Twinkle Candle składają się w stu procentach z wosku sojowego. Ten z kolei produkowany jest z naturalnej soi wolnej od GMO i wszelkiego rodzaju pestycydów. Przy ich paleniu wytwarza się mnie sadzy i aż o 90% mniej dwutlenku węgla niż w przypadku świec parafinowych. Możecie śmiało używać ich w pomieszczeniach, w których znajdują się dzieci, zwierzęta oraz osoby cierpiące na alergię czy astmę.

Inną zaletą naszych naturalnych świec zapachowych jest ich wydajność. Możemy się nimi cieszyć nawet dwukrotnie dłużej niż tradycyjnymi świecami o tej samej gramaturze. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż wosk sojowy pali się równomiernie i nie ma tendencji do tunelowania, dzięki czemu wykorzystujemy go do ostatniej kropli. Temperatura topnienia wosku sojowego to zaledwie 50°C, co sprawia, że są bezpieczniejsze i dużo łatwiejsze do wyczyszczenia w przypadku ewentualnych zabrudzeń – wystarczy ciepła woda i mydło.

Jak zrobione są zapachowe świece Twinkle Candle ?

Jak wiadomo świece sojowe powstają z wosku sojowego. Aby uzyskać wosk sojowy dojrzałe nasiona soi są wyłuskiwane ze strąków, rozgniatane na płatki, a następnie zostaje z nich wyciśnięty olej. Ten z kolei, za pomocą specjalnej technologii, poddawany jest procesowi hydrogenizacji, czyli utwardzania. W wyniku tego procesu podwyższana jest temperatura topnienia oleju, dzięki czemu zmienia on swój stan skupienia w temperaturze pokojowej z ciekłego na stały. To właśnie taka forma oleju sojowego nazywana jest woskiem sojowym. Zapach naszych świec sojowych to zasługa odpowiednich kombinacji olejków eterycznych, specjalnie przez nas dobranych tak, by zapewniały chwilę odprężenia i relaksu.

Nasze naturalne świece zapachowe to produkt hand made, tworzony z pasją. Dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół na każdym etapie – ręcznie przymocowujemy bawełniane knoty, zalewamy woskiem i pakujemy, a wszystko po to, by mieć pewność, że do naszych klientów trafi produkt absolutnie wyjątkowy. 

Jak dbać o naturalne świece Twinkle Candle ?

Aby w pełni wykorzystać zapachowe świece sojowe warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Podczas palenia świecy należy zaczekać aż roztopi się cała jej powierzchnia, dzięki temu będzie się ona paliła równomiernie i będzie wydzielała maksymalny zapach (jest to szczególnie ważne podczas pierwszego użycia, gdyż za każdym następnym razem świeca będzie topić się do miejsca, do którego została wytopiona poprzednim razem). Świece sojowe nie powinny się palić jednorazowo dłużej niż 4 godziny, w innym razie olejki eteryczne pod wpływem nadmiernego ciepła będą wypalane znacznie szybciej niż powinny. Przed każdym paleniem należy skrócić knot o ok. 0,5cm. Naturalne zapachowe świece sojowe powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, z dala od światła słonecznego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium