Zalety wosku sojowego
Zalety wosku sojowego

Naturalne świece zapachowe sojowe – dlaczego warto?

Może zastanawialiście się kiedyś czym różni się świeca sojowa od tej zwykłej wykonanej z wosku parafinowego? Może nurtowało Was pytanie czy warto je kupować i czy nie jest to po prostu kolejna moda, za którą będziecie przepłacać? A może słyszycie o nich dopiero pierwszy raz? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedzieliście „tak” to z pewnością dzisiejszy wpis jest dla Was.

Różnice między woskiem sojowym a woskiem parafinowym

Podstawową i najważniejszą różnicą miedzy woskiem sojowym a parafiną jest ich wpływ na nasze zdrowie. Zastanówcie się przez chwilę, czy nie zdarzyło Wam się, paląc tradycyjną świecę, odczuwać bólu głowy lub mdłości? Jeśli tak to najprawdopodobniej miał na to wpływ właśnie wosk parafinowy. Pod wpływem palenia, parafina wydziela trujące, rakotwórcze związki takie jak toluen, formaldehyd i benzyn, co daje efekt podobny do biernego palenia i może właśnie powodować gorsze samopoczucie! Dodatkowo w tradycyjnych świecach do knotów dodawany jest ołów, który również nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie.

Wosk sojowy wytwarzany jest z ziaren soi – całkowicie naturalnej i niemodyfikowanej genetycznie, bez dodatków pestycydów. Przy paleniu świec sojowych wydziela się o 90% mniej dwutlenku węgla niż podczas palenia tych tradycyjnych. Mogą być one bezpiecznie stosowane przy dzieciach, osobach cierpiących z powodu alergii czy astmy, a także przy zwierzętach. Ich dużą zaletą, która w dzisiejszych czasach nie powinna być bez znaczenia, jest także fakt, iż są one biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.

 

wosk sojowy a parafina

 

Zapach idealny

Jeśli szukacie idealnej świecy zapachowej to najlepiej postawić właśnie na świece sojowe. Wosk sojowy jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu nie ma on wpływu na kompozycje zapachową stworzoną dla danego produktu. Zapachowa świeca sojowa w pełni oddaje aromat, który chciał uzyskać producent. Przy tradycyjnych świecach jest on zaburzony nieprzyjemnym zapachem parafiny.

Przyjemność, która trwa dłużej

Świece wykonane z wosku sojowego są bardziej wydajne niż świece parafinowe. Odpowiednio palone, nie tunelują się, dzięki czemu możemy wykorzystać do ostatniej kropli wosku. Ze względu na niższą temperaturę topnienia są bezpieczniejsze i łatwiejsze do wyczyszczenia przy ewentualnych zabrudzeniach.

To jak? Czujecie się przekonani? 😊

Let’s Twinkle!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium