Woski zapachowe do kominka – wszystko co musicie wiedzieć!
Woski zapachowe do kominka – wszystko co musicie wiedzieć!

Woski zapachowe do kominka – wszystko co musicie wiedzieć!

Woski zapachowe do kominka to świetna alternatywa dla tradycyjnych świec. Te małe kosteczki przypominające apetyczne czekoladki kryją w sobie całą gamę pięknych aromatów, które w łatwy i szybki sposób można z nich wydobyć. Woski zapachowe do kominków dają moc możliwości, dzięki którym Twój dom może pachnieć naprawdę wyjątkowo. Przeczytajcie koniecznie dlaczego warto!

Zalety wosków zapachowych do kominka

Woski zapachowe do kominka to nic innego jak małe porcje wosku używanego do klasycznych świec, bez szklanego opakowania i knota. Mają one kilka zalet, dzięki którym warto zastanowić się nad ich zakupem.

Wosk zapachowy najczęściej sprzedawany jest w małych porcjach, dzięki czemu jego cena jest bardziej przystępna. Mniejsza ilość wosku to także doskonała możliwość przetestowania zapachów przed zakupem świecy.  Woski zapachowe są bardziej wydajne. Możemy dzielić je na dowolne porcje, co daje nam całkowitą kontrolę nad intensywnością aromatu. Dużą ich zaletą jest również możliwość łączenia różnych zapachów ze sobą. Pozwala to na stworzenie swojej własnej kompozycji idealnej. Wosk zapachowy możemy gasić i zapalać w dowolnym momencie w przeciwieństwie do klasycznych świec z knotem, przy paleniu których (oczywiście, jeśli palimy je prawidłowo) należy zaczekać do momentu roztopienia całej ich powierzchni i zgasić po maksymalnie 4 godzinach.

 

woski zapachowe do kominka

 

Jak palić wosk zapachowy?

Wosk zapachowy nie posiada knota. Aby go rozgrzać i tym samym uwolnić jego zapach należy wykorzystać specjalnie przeznaczone do tego kominki. Składają się one z dwóch części: górnej - misy, w której umieszczamy wosk oraz dolnej, do której wkłada się podgrzewacz. Warto zwrócić uwagę, aby kominek nie mniejszy niż kilkanaście centymetrów. Zbyt niski sprawi, że wosk będzie się przegrzewał i będzie zbyt szybko uwalniał zapachowe olejki.

Ilość wosku jaką umieścimy w misie kominka zależy od jej wielkości i od naszych osobistych preferencji dotyczących intensywności zapachu. Wosk zapachowy do kominka można dzielić na dowolne porcje. Warto zacząć od mniejszych, tak by dopasować odpowiednią ilość wosku, dostosowaną do wielkości pomieszczenia, w którym go palimy. Ciekawą opcją jest tworzenie własnych kompozycji poprzez łączenie wosków o różnych zapachach. Możemy także wzmocnić aromat ulubionego wosku poprzez zapalenie w tym samym czasie świecy o identycznych nutach zapachowych. Ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego podgrzewacza. Powinien być on bezzapachowy, aby nie zakłócać aromatu wosku.

Zarówno woski zapachowe jak i podgrzewacze warto wybierać spośród tych zrobionych z naturalnych wosków. Są one bezpieczne dla naszego zdrowia, a także dla środowiska, szybciej się rozpuszczają, a także nie kruszą się tak jak te wykonane z parafiny.

Podobnie jak przy paleniu świecy, należy zachować wszelkie środki ostrożności. Kominek powinien znajdować się w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci oraz naszych domowych pupili.

Jak usunąć wosk z kominka?

Wosk zapachowy do kominka możemy używać wielokrotnie, aż do momentu, kiedy straci on swój zapach. Jeśli chcemy usunąć wosk z kominka możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to usunięcie ostygniętego, lecz wciąż plastycznego wosku ręcznikiem papierowym i dokładne umycie misy kominka. Drugi z nich to włożenie całkowicie ostygniętego (!) kominka do zamrażarki na kilkanaście minut, a następnie wyciągnięcie bryłki wosku łyżeczką lub nożem. Ten sposób jest warty uwagi, jeśli wosk, który wyciągamy nie jest do końca zużyty.

Misę kominka należy myć dokładnie. Szczególnie jeśli chcemy użyć wosk o innym zapachu. Ważne jest również to, by nie dokładać świeżej porcji wosku do tej już zużytej.

 

woski zapachowe - jak palic

 

Jak przechowywać woski zapachowe?

Cały urok wosków jest w tym, że możemy je często zmieniać, mieszać, eksperymentować i zbierać całkiem pokaźną kolekcję. Warto zatem zadbać o poprawne przechowywanie już otwartych wosków. Najlepiej pozostawić oryginalne opakowanie, ale możemy wykorzystać do tego również zwykłą folię aluminiową. Wosk powinien być nią dokładnie owinięty, schowany w ciemnym i chłodnym miejscu. Dzięki temu ograniczymy utratę jego aromatów i będziemy mogli się nim dłużej cieszyć.

Let’s Twinkle!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium