Za kulisami Twinkle Candle, czyli jak zrobione są świece sojowe
Za kulisami Twinkle Candle, czyli jak zrobione są świece sojowe

Za kulisami Twinkle Candle, czyli jak zrobione są świece sojowe

Świece z wosku sojowego po raz pierwszy wyprodukowane zostały w Stanach Zjednoczonych. W latach 90. XX wieku zyskały one tam dużą popularność. W Polsce moda na nie pojawiła się stosunkowo niedawno. Jednak w trosce o własne zdrowie i o dobro naszej planety sięgamy po nie coraz chętniej. Nasze produkty Twinkle Candle to świece sojowe ręcznie robione. Produkt 100% handmade, w który wkładamy całe serce na każdym etapie ich tworzenia. Zajrzyjcie za kulisy i zobaczcie jak zrobione są świecie z wosku sojowego.

świece z wosku sojowego jak zrobić

Świece z wosku sojowego – każdy szczegół ma znaczenie

Żeby powstała świeca sojowa dobrej jakości trzeba przede wszystkim zadbać o materiały najwyższej klasy. W Twinkle Candle świece sojowe ręcznie robione składają się z wosku sojowego, bawełnianego knota, olejków zapachowych i szklanych opakowań. Warto podkreślić, że do produkcji naszych świec wykorzystujemy jedynie wosk sojowy, nie mieszamy go z parafiną, co zdarza się w przypadku niektórych świec sojowych na rynku. Soja użyta do wytworzenia wosku jest naturalna, wolna od GMO i wszelkiego rodzaju pestycydów.

Knot wykonany jest z bawełny, bez rdzenia usztywniającego, który zawiera ołów i inne metale, dzięki czemu świeca pali się czysto i jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Szklane opakowania, do których wlewany jest wosk tworzone są ze szkła z polskiej huty. Jednym z najważniejszych elementów naszych świec sojowych są olejki zapachowe. To one nadają każdej świecy wyjątkowy charakter. Wosk sojowy jest bezzapachowy, dzięki czemu świeca sojowa pachnie dokładnie tak, jak zostało to zaplanowane.

naturalne świece sojowe jak zrobić

Jak zrobione są świece z wosku sojowego?

Świece sojowe Twinkle Candle są robione ręcznie, dzięki czemu, każda z nich jest wyjątkowa. Proces ich tworzenia zaczyna się od ręcznego przymocowania knota zanurzonego w wosku do szklanego opakowania. Kolejnym etapie jest podgrzanie wosku, do odpowiedniej temperatury tak by uzyskał on płynną konsystencję. Następnie do ostygniętego, lecz wciąż płynnego wosku dodawane są olejki zapachowe w odpowiednich proporcjach w zależności od wybranej kompozycji aromatów. Na tym etapie ważna jest kontrola temperatury wosku – zbyt wysoka spowodowałaby uwalnianie się olejków zanim świeca byłaby gotowa. W kolejnym etapie tak przygotowany wosk wlewany jest ręcznie do szklanych pojemniczków. Później, czekamy do jego pełnego zastygnięcia. Warto tutaj zaznaczyć, że powierzchnia ręcznie robionych świec sojowych nie jest idealnie gładka.  Te drobne niedoskonałości to właśnie dowód na ich ręczne zalewanie. Ostatnim etapem jest pakowanie świec do ozdobnych kartoników. Tak przygotowany produkt trafia właśnie do Waszych rąk.

świece sojowe ręcznie robione

 

Świece sojowe – pomysł na prezent

Teraz już wiecie jak zrobione są świece Twinkle Candle. W ich produkcje wkładamy dużo pasji. Na każdym etapie dbamy by były one starannie wykonane. Przed ich użyciem warto zapoznać się z naszymi radami dotyczącymi ich palenia, dzięki czemu posłużą one Wam naprawdę długo.

Świece sojowe Twinkle Candle zamieniają każdy moment dnia w chwilę wytchnienia i relaksu. Stylowe opakowania i nowoczesny, minimalistyczny design czynią z nich idealny pomysł na prezent dla najbliższych i nie tylko ;) Zapraszamy do sklepu!

Let’s Twinkle!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium