Jak palić świece sojowe
Jak palić świece sojowe

Jak palić świece sojowe?

Jak prawidłowo palić świece sojowe? Czy można je palić źle? Dlaczego moja świeca gaśnie? Dlaczego wosk rozpuszcza się tylko na środku? Co zrobić, by maksymalnie wypalić świecę? Na te i inne pytania odpowiemy Wam dziś w naszym wpisie. Świece sojowe to naturalny produkt, który wymaga odpowiedniego traktowania. Choć nie ma w tym większej filozofii, poznanie i przestrzeganie kilku podstawowych zasad sprawi, że Wasza świeca posłuży Wam maksymalnie długo, aż do ostatniej kropli wosku. Zainteresowani? Zaczynamy!

 

Podstawowe zasady palenia naturalnych świec sojowych

  1. Paląc świecę sojową powinniśmy za każdym razem zaczekać do rozpuszczenia całej powierzchni wosku. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszego palenia, gdyż przy każdym następnym paleniu wosk rozpuści się do tego miejsca, do którego rozpuściliśmy go poprzednim razem. Dzięki temu zabiegowi unikniemy tunelowania świecy, które powoduje jej gaśnięcie i uniemożliwia wykorzystanie całego wosku.
  2. Świece sojową należy palić jednorazowo nie dłużej niż 4h, po to by jak najdłużej zachować jej zapach. Nadmierne jej ogrzanie spowoduje znacznie szybsze wyparowanie olejków w niej zawartych.
  3. Przed zapaleniem świecy należy skrócić bawełniany knot na długość ok. 0,5cm. Ten zabieg sprawi, że świeca będzie paliła się ładnym, stałym, niemigoczącym płomieniem, a sam knot nie będzie się kruszył.
  4. Równie ważne jest przechowywanie świecy, kiedy jej nie palimy. Powinna ona stać w miejscu gdzie mamy temperaturę pokojową, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wysoka temperatura może spowodować odkształcanie i odbarwianie się wosku.


naturalne świece sojowe - jak palić 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy używaniu naturalnych świec sojowych należy zachować ogólne zasady bezpieczeństwa:

  • świeca powinna stać na płaskiej, żaroodpornej powierzchni, z dala od łatwopalnych przedmiotów i przeciągów
  • świecy nie należy przenosić kiedy wosk jest w stanie ciekłym
  • podczas palenia kilku świec należy ustawić je w odległości ok. 10cm od siebie
  • świeca powinna znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt
  • nie należy zostawiać zapalonej świecy bez nadzoru
  • podczas każdego palenia świecy należy zachować ostrożność, by uniknąć oparzenia

Teraz, kiedy znacie już podstawowe zasady, śmiało możecie odpalić Wasze świece. Jeśli jeszcze ich nie posiadacie to koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu.

Let’s Twinkle!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium